Valtteri Bottas pobjednik VN Turske

Formula 1 10. okt 202115:53 0 komentara
REUTERS/Murad Sezer

Finski vozač u redovima Mercedesa Valtteri Bottas pobjednik je trke za Veliku nagradu Turske.

Bottas je slavio ispred vozača Red Bulla Maxa Verstappena koji je ponovo zauzeo vodeću poziciju u generalnom poretku, dok je treći njegov timski kolega Sergio Perez.

Četvrti je završio Charles Leclerc iz Ferrarija, dok je Hamilton završio peti nakon što je startovao sa 11. pozicije zbog promjene motora.

Prvih deset su kompletirali Pierre Gasly, Lando Norris, Carlos Sainz , Lance Stroll i Sebastian Ocon.

Verstappen je nakon ove trke ponovo vodeći u generalnom plasmanu sa 262.6 bodova, Hamilton je drugi sa 256.5 bodova, dok je Bottas na trećem mjestu sa 177 bodova.