Preporođeni Pistonsi srušili aktuelne prvake Spurse

Košarka 07. jan 201511:16 > 11:18
Facebook

Košarkaši Detroit Pistonsa iznenadili su prvake San Antonio Spurse svladavši ih sa 105-104 na njihovom terenu ostvarivši tako šestu uzastopnu pobjedu u NBA ligi.

Nakon što su otpustili Josha Smitha, koji je slovio za jednog od ponajboljih igrača momčadi, Pistonsi su zaredali s pobjedama od kojih je najvrednija stigla u utorak navečer kada su pogotkom Brandona Jenningsa u posljednjoj sekundi stigli do uspjeha kod prvaka. Spursi su dva puta imali pobjedu “u džepu”, u prvom su poluvremenu vodili sa 18 razlike, a 10.8 sekundi prije kraja imali su prednost od 104-101.

No, osam sekundi prije kraja Green je napravio osobnu pogrešku na Meeksu koji je ubacio oba slobodna bacanja za 104-103, da bi nakon “time-outa” Duncan pogriješio prilikom izvođenja lopte, nje se dokopao Drummond i uručio ju Jenningsu koji je pogodio polaganje za pobjedu. Andre Drummond (20, 17 skokova), D.J. Augustin (19) i Greg Monroe (17, 11 skokova) predvodili su Pistonse koji su sada na omjeru pobjeda i poraza 11-23 i još uvijek su daleko od pozicija koje vode u doigravanje na Istoku, dok su Jeff Ayers (16) i Tim Duncan (15) bili najefikasniji u redovima Spursa kod kojih se nakon pet utakmica izbivanja zbog ozljede mišića vratio Tony Parker.

No, Parker je igrao tek 13 minuta i za to vrijeme ostvario tri poena i dvije asistencije uz šut iz igre 0-3.

U drugoj utakmici večeri Phoenix Sunsi svladali su kao gosti Milwaukee Buckse sa 102-96. Odličan je kod pobjednika bio Markieff Morris (26, 10 skokova), dok je domaće predvodio Brandon Knight (26).