Igokea u finalu prvenstva Bosne i Hercegovine

Košarka 06. maj 201808:29 > 08:31
N1

Košarkaši Igokee plasirali su se u finale prvenstva Bosne i Hercegovine, nakon što su i u drugom meču polufinala bili bolji od sarajevske Bosne Royal.

Sinoćnja utakmica u KSC Skenderija završena je pobjedom aktuelnog prvaka BiH iz Laktaša rezultatom 107:83, a Igokea je prvi meč na svom terenu također dobila s uvjerljivih 76:51.

Iako je Bosna Royal prvu četvrtinu riješila u svoju korist s 27:22, igra Sarajlija u drugoj četvrtini se u potpunosti raspala, a Igokea je to znala iskoristiti za potpuni preokret i vodstvo na poluvremenu s 50:36.

U trećoj četvrtini Bosna Royal je protivniku dopustila da postigne čak 35 poena, nakon čega je pitanje pobjednika polufinalne serije bilo riješeno.

Prvak BiH je utakmicu u posljednjoj četvrtini lagano priveo kraju i još jedanput pokazao da je jaz između ovog ABA-ligaša i ostalih učesnika prvenstva BiH u ovom trenutku prevelik.

U redovima pobjedničkog tima istaknuo se Dominic Artis s 24 poena, dok se u timu Bosne Royal istaknuo John Joseph Obrien s 25 postignutih poena.

Igokea će u finalu igrati protiv pobjednika polufinalne serije između Zrinjskog i Sparsa, a nakon večerašnje pobjede Mostaraca u Sarajevu, serija je izjednačena na 1:1, te će putnika u finale odlučiti majstorica u Mostaru.

Strogo je zabranjeno preuzimanje sadržaja, vijesti, videa ili fotografija bez dozvole. N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.