BiH porazom protiv Rusije završila nastup na Eurobasketu

Košarka 10. sep 201518:47 > 19:07
AFP

Reprezentacija BiH porazom je završila svoj nastup na ovogodišnjem Eurobasketu. Nakon jedne pobjede i tri poraza, košarkaši BiH su u posljednjem meču izgubili od selekcije Rusije rezultatom 81:61.

BiH je sa čak 12 razlike vodila nakon prve četvrtine (24:12), ali kvalitet igre je pao u drugom periodu kada Rusi stižu manjak poena, te se na poluvrijeme odlazi neriješenim rezultatom 31:31.

Reprezentacija Rusije, koja je do večerašnje utakmice izgubila sve utakmice u grupi A, u trećoj četvrtini uspjela je u potpunosti preokrenuti rezultat pa se u posljednji period igre otišlo sa plus pet za protivnika BiH (50:55).

Do kraja naši košarkaši nisu uspjeli stići prednost Rusa, naprotiv protivnici su ubacili u petu brzinu pa se završilo sa čak 20 poena razlike u korist košarkaša u crvenim dresovima. Konačan rezultat glasio je 81:61.

Najefikasniji u redovima BiH bio je Andrija Stipanović sa 22 poena, slijedio ga je Kikanović sa 14, dok su Šutalo i Vrabac upisali po osam poena. Gordić je postigao četiri, Buza tri, a Bavčić dva.

“Zmajevi” su Eurobasketu u Francuskoj upisali poraze protiv Poljske, Francuske, Finske i Rusije, a bili bolji od Izraela.

Iz grupe A u naredni krug takmičenja plasirale su se Francuska, Izrael, Poljska i Finska, dok se uz našu reprezentaciju od Evropskog prvenstva oprostila Rusija.