Eurobasket: Francuzi treći, Srbija bez medalje

Košarka 20. sep 201515:53 > 16:56
Tanjug/AP Photo/Michel Euler

U borbi za treće mjesto, Srbija je izgubila od domaćina Francuske rezultatom 81:68.

Francuzi su vodili od početka, čemu je doprinijela nervozna igra srpske momčadi koja je nastavila s lošim šutevima još iz utakmice s Litvom.

Međutim, zahvaljujući Bogdanu Bogdanoviću koji je postigao pet uzastopnih poena, prva četvrtina je završena neriješenim rezultatom 16:16.

Bogdanović je nastavio u istom stilu, i početkom druge četvrtine odveo Srbiju do vodstva od četiri poena. Francuzi su ubrzo odgovorili, i ponovo preuzeli kontrolu na terenu, pa su u jednom trenutku imali i plus devet. Teodosić nije bio raspoložen za igru, a Francuzi u finišu treće četvrtine stižu i do najveće prednosti od 16 poena.

Najefikasniji u francuskom timu bio je Nando de Colo sa 20 poena, Fournier i Gobert postigli su po 15, Tony Parker 13.

Kod Srbije, dvocifreni učinak imali su Bogdanović sa 14, Bjelica sa 12 i Raduljica, koji je imao 11 poena.