Đedović skoro srušio Real u Madridu, ali se pojavio Carroll

Košarka 06. nov 201507:42 > 07:50
realmadrid.com

Bh. košarkaški reprezentativac Nihad Đedović ponovo je odigrao sjajnu partiju za Bayern koji je dominirao protiv Reala do samo kraja, ali je njegova ekipa na kraju morali otići pognute glave iz Madrida.

Đedović je postigao 22 poena i imao 3 asistencije za 30 minuta koliko je proveo na terenu. Inače, ove sezone igra sjajno u Euroleaguei, a na listi strijelaca nalazi se na 3. mjestu sa prosječnih 18,5 poena po susretu.

Bayern je u četvrtak došao kod Reala koji se ne nalazi u najboljoj formi. Iako su domaćini u prvoj četvrtini izdominirali Bavarce, sve se preokrenulo u drugoj i trećoj dionici. Njemački sastav tada pravi osjetnu razliku u odnosu na Real i u tim momentima izgledalo je da će aktuelni evropski prvak doživjeti novi poraz, nakon što je ranije gubio od Khimkija i Fenerbahcea. Razigrani Bayern u tim momentima su predvodili naš Đedović i Alex Renfroe, koji je postigao 21 poen.

Ali Real je u posljednjoj četvrtini pokazao zašto je prvak. Madriđani su tu dionicu dobili sa 28:18, a do pobjede su došli bukvalno u posljednjim sekundama kada je junak domaćih, Jaycee Carroll, pogodio tricu kod rezultata 99:98 za Bayern.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook.