Golden State izjednačio protiv Oklahome na 1:1 u seriji

Košarka 19. maj 201608:50 > 08:55

Golden State Warrirosi izjednačili su na 1:1 u finalnoj seriji Zapadne konferencije NBA lige, pobijedivši na svom terenu Oklahoma City Thunder 118:91.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena u kojem su Warrirosi konstantno bili u prednosti, ali se nisu uspijevali odvojiti na neku značajniju prednost, uslijedila je treća četvrtina u kojoj su domaći košarkaši prelomili utakmicu.

Serijom 21:5 sredinom tog razdoblja igre Warriorsi su pobjegli na 23 koša razlike i više nije bilo povratka za Thunder.

U trećoj četvrtini razigrao se i Stephen Curry, ubacivši u toj dionice utakmice 17 od ukupno 28 poena. Uz Curryja u ujednačenoj momčadi Golden Statea najraspoloženiji je bio Klay Thompson s 15 poena.

Kod Oklahome prvi strijelac bio je Kevin Durant s 29 poena, no samo 6 je postigao u drugom poluvremenu, a pored njega još je samo Russell Westbrook s 15 poena imao dvoznamenkasti učinak.

Serija sada seli u Oklahoma City gdje se igraju dvije sljedeće utakmice, u ponedjeljak i srijedu.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook.