ACB: Odlična partija Muse u porazu Breogana

Košarka 12. mar 202222:50 > 23:29 0 komentara
Rio Breogan

Džanan Musa odigrao je još jednu dobru utakmicu u 24. kolu ACB lige. Bilbao je porazio njegov Breogan na domaćem parketu 86:94.

Breogan je jedina vodstva imao do kraja prve četvrtine, ali je Bilbao preokrenuo u završnici prve dionice i nije dozvolio domaćinu da do kraja meča da napravi preokret. Prvih 10 minuta završeno je u korist gostiju 22-27.

Raslo je vodstvo gostujuće ekipe i na poluvrijeme su otišli sa 16 koševa prednosti (33-49).

Treći dio utakmice Breogan je zaigrao mnogo bolje i došao na najmanji zaostatak otkako se Bilbao “odlijepio”. Tada je rezultat glasio 56:60. U odlučujuću četvrtinu Bilbao je ušao sa +8.

Na kraju tim iz Luga nije uspio ugroziti pobjedu Bilbaa i konačan rezultat na semaforu je bio 86:94.

Bh. reprezentativac ubacio je 27 poena. Pored toga upisao je 3 skoka i 4 asistencije za 36 minuta igre.

Pratili su ga Mahalbašić sa 18, Bell-Haynes je dodao 16, Luković je imao 15.

Goudelock je bio najraspoloženiji sa 24 ubačaja kod ekipa Alexa Mumrua. Inglis je imao 22, a Ruz 10.

I jedna i druga ekipa su sada na omjeru sa po 11 pobjeda i poraza i slijedi im velika borba za play-off.

Naredno kolo 19. marta Bilbao gostuje Andorri, a Rio Breogan dan kasnije dočekuje Baskoniju.