Anadolu Efes nakon Evrope osvojio i Tursku

Košarka 07. jun 202121:37 0 komentara
Anadolu Efes
Anadolu Efes (REUTERS/Thilo Schmuelgen)

Anadolu Efes u ponedjeljak je osvojio titulu prvaka turskog košarkaškog prvenstva ING Super lige. Nakon što je u trećem susretu finala play-offa savladao Fenerbahce Beko.

Anadolu Efes je slavio u dvorani Ulker u Istanbulu protiv ekipe Fenerbahcea rezultatom 93:66.

Bolji početak utakmice imao je Fenerbahce Beko s vodstvom 25:21 u prvoj četvrtini. No, Anadolu Efes preuzeo je kontrolu u drugoj četvrtini, koja je završila 32:44.

Efes dominirao je drugim dijelom susreta i osvojio seriju, posebno zahvaljujući Rodrigueu Beauboisu koji je postigao 30 koševa. Bugrahan Tuncer postigao je 13 poena, a Vasilije Micić 11.

U ekipi domaćina Fenerbahcea Nando de Colo postigao je 19, a Alex Perez 10 poena.

Ovom pobjedom Efes završio je epsku sezonu 2020.-2021. s dva velika trofeja, prvaka Tuske i prvaka Eurolige Turkish Airlines.