Bayern stigao do brejka u Barceloni, Milano slavio protiv Anadolu Efesa

Košarka 21. apr 202223:02 0 komentara

Košarkaši minhenskog Bayerna slavili su u drugom meču play-offa Eurolige na gostovanju protiv Barcelone 90:75 i izjednačio u seriji na 1:1.

Velika pobjeda pulena Andree Trinkijerija. Ne samo što je samo po sebi nevjerovatno dostignuće pobijediti Barcelonu, pa još u gostima, već je napravljen brejk i sada Bayern ima historijsku šansu da sa dvije pobjede na svom terenu izbori prvi “Final four”.

Doktorski je bundesligaš dobio utakmicu protiv velikog favorita. Na poluvremenu Bayern je imao +13. Barcelona je na početku treće četvrtine serijom 10-5 najavila potencijalni povratak, ali to su Nijemci spriječili i do kraja četvrtine uspjeli da minimalizuju štetu. Taj period su izgubili samo 21:19, a to je bila i jedina izgubljena četvrtina. Velika pobeda Bayerna.

Kod pobjednika Thomas je bio najbolji sa 25 poena uz sedam skokova. Yaramaz je zabilježio 11, a Lučić pet poena uz četiri skoka. Na drugoj strani Laprovittola i Mirotić upisali su po 16 poena.

Naredni meč u Minhenu igra se u srijedu, a dan kasnije na programu je i četvrta utakmica, takođe u Bavarskoj.

U drugom susretu Eurolige odigranom večeras Milano je sa 73:66 na domaćem terenu bio bolji od Anadolu Efesa, pa je tako također rezultat u ukupnom skoru izjednačio na 1:1.