Crvena Zvezda slavila u Morači, sedam poena Kamenjaša

Košarka 22. nov 202119:53 0 komentara
Facebook/scderby.me

Studentski Centar i Crvena Zvezda odigrali su posljednju utakmicu devetog kola ABA lige u Morači. Beograđani su slavili ubjedljivu pobjedu, a bosanskohercegovački reprezentativac Kenan Kamenjaš nije imao svoju noć. Beograđani su na kraju slavili ubjedljivu pobjedu 66-97.

Centar reprezentacije Bosne i Hercegovine Kenan Kamenjaš za skoro 17 minuta provedenih na parketu imao je 7 poena i 5 skokova.

Beograđani su od samog početka susreta imali pod kontrolom ovu utakmicu, a u prvoj četvrtini najveća prednost koju su imali bila je deset razlika, ali na odmor poslije prve dionice otišli su sa plus osam.

Tamo gdje su stali u prvoj, košarkaši Crvene Zvezde nastavili su u drugoj četvrtini, iako su u jednom trenutku imali 17 poena prednosti, igrači filijale Budućnosti uspjeli su to relativno smanjiti i na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 40-49 za Zvezdu.

Pitanje pobjednika ekipa Dejana Radonjića riješila je u trećoj četvrtini koju su dobili sa 23-8, te u posljednji period meča ušli sa čak 24 razlike. I posljednju dionicu crveno-bijeli riješili su u svoju korist, te na kraju deklasirali Studentski centar sa 32 poena razlike.

Najefikasniji u redovima Crvene Zvezde bili su Nikola Ivanović sa 14 poena, jednim skokom i tri asistencije i Nikola Kalinić 12 poena, 7 skoka i asistencije. Dvocifreni su još bili Lazić, Dobrić i Wolters. S druge strane najraspoloženiji kod Studentskog Centra bili su Boris Tišma sa 13 ubačaja i Tomislav Ivišić sa 12 poena.

Zvezda je lider ABA lige sa omjerom 8 pobjeda i jednim porazom, a Studentski Centar je devetoplasirana ekipa sa četiri pobjede i pet poraza.

Naredno kolo Studentski Centar će 5. decembra igrati protiv Budućnosti, a Crvena Zvezda 6. decembra dočekuje Cibonu.

Kenan Kamenjaš sutra će se pridružiti reprezentaciji Bosne i Hercegovine u Sarajevu, gdje Zmajevi igraju utakmicu kvalifikacija za Svjetsko Prvenstvo protiv Češke u Skenderiji.