Euroliga: Brejk Efesa na startu play-offa

Košarka 19. apr 202222:18 > 22:51 0 komentara
printscreen

Košarkaši Anadolu Efesa napravili su brejk na startu četvrtfinalne serije play-offa Eurolige.

Aktuelni šampion Evrope, koji je u doigravanje ušao sa šeste pozicije, u Milanu je savladao Olimpiju rezultatom 64:48.

Plasman na Final-four u Beogradu osiguraće ekipa koja prva upiše tri trijumfa.

Druga utakmica na programu je 21. aprila takođe u Milanu.

Ekipa Ergina Atamana perfektno je odigrala u odbrani u drugoj i trećoj dionici i još jednom potvrdila da nije samo napadačna „mašina“. Olimpija je u drugoj četvrtini koš postigla poslije punih sedam minuta igre, skoro identična slika viđena je i u trećoj dionici, tako da gostima, uprkos ne toliko ubojitom napadu, nije bilo teško da održavaju sigurnu prednost.

Sredinom posljednjih deset minuta turski tim je imao maksimalnih 15 poena prednosti – 57:42.

Jedini dvocifreni u Efesu bili su bekovi Vasilije Micić i Shane Larkin koji su upisali po 16 poena. Micić je za 29 minuta za dva šutirao 4/8, za tri 2/8 i 2/3 slobodna bacanja, a imao je još 7 skokova i 3 asistencije.

Domaći tim nedavno je imao velikih problema sa koronavirusom i to je bilo više nego očigledno. Nicolo Melli je zabilježio 10 poena uz 6 skokova, a po 8 su dodali Devon Hall, Troy Daniels i Shavon Shields.

U toku je meč Barselona (1) – Bajern (8), a u srijedu igraju Real Madrid (4) – Maccabi (5) i Olympiakos (3) – Monaco (6).

Završnicu Evrolige gledajte na kanalima Sport Kluba.