Euroliga: Džanan Musa i Sergio Lull vodili Real do pobjede u Atini

Košarka 06. okt 202221:54 0 komentara
Real Madrid Basket

Real Madrid ostvario je pobjedu 68:71 na otvaranju nove sezone Eurolige u gostima kod Panathinaikosa, a bh. reprezentativac Džanan Musa u finišu meča preuzeo je odgovornost i vodio "Kraljeve" do trijumfa.

Džanan Musa na parketu je proveo malo više od 23 minuta i za to vrijeme ubacio 13 poena, uhvatio 2 skoka, podijelio 3 asistencije, ukrao jednu loptu, ali imao i dvije izgubljene.

Efikasniji od Muse u redovima Reala bio je samo Walter Tavares sa 14 poena.Odličan je bio i Gabriel Deck sa 9 poena, 13 skokova i 6 asistencija.

U ekipi Dejana Radonjića Derrick Williams bio je najraspoloženiji sa 15 ubačaja, Paris Lee je dodao 12, a Arturas Gudaitis 10.

Prva četvrtina protekla je u odmjeravanju snaga i izjednačenoj igri, što je rezultiralo vodstvom Reala od pola koša (22:23), iako su Madriđani imali i +8 na startu meča.

Druga dionica također je bila neivjesna, tako da ni jedan ni druga ekipa nisu uspjevale da odu na osjetniju prednost. Maksimalna prednost koju je imao PAO i Real izenosila je +3 u drugoj četvrtini.

Rezultatska izjednačenost na obje strane nastavljena je i u trećih 10 minuta susreta. Ponovo su se izmjenjivali u Panathinaikos i Real. Domaći su imali +3 u jednom trenutku, a Real kasnije +4. U odlučujuću četvrtinu Ekipa Jesusa Matea ušla je sa tri poena viška (51:54).

Utakmicu su u posljednje tri minute meča u OACA areni prelomili Džanan Musa i Sergio Lull. Prvo je bh. Zmaj vezao šest poena i odveo Real na +3, a zatim je Lull pogodio trojku od tablu i povećao vodstvo na nedostižnih +6.

Utakmica je na kraju okončala rezultatom 68:71 za klub iz Madrida.