Fantastični Džanan Musa najbolji pojedinac u novoj pobjedi Breogana

Košarka 03. okt 202116:23 > 16:49 0 komentara
Mike Ehrmann / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / Getty Images via AFP

Džanan Musa nastavlja sa fantastičnim partijama u dresu Rio Breogana. Njegov tim danas je savladao ekipu Real Betisa rezultatom 97:65.

Rio Breogan dokazao je još jednom kako, bez obzira što se radi o novom prvoligašu, itekako imaju kvalitet da ostanu u gornjem domu španske ACB lige.

Betis je samo u prvoj četvrtini uspijevao držati korak nad ekipom iz Luga, pa je tu dionicu igre čak vodio sa pola koša razlike (15:14). No, nakon toga domaći furiozno ulaze u nastavak meča i bez problema i od početka druge četvrtine nisu ispuštali vodstvo iz ruku.

Naš Džanan Musa bio je najefikasniji košarkaš na terenu, ubacivši 23 poena, uhvativši dva skoka i podijelivši jednu asistenciju za nešto više od 26 minuta provedenih na parketu. Pratili su ga Cruz-Useda i Kalinoski, koji su ubacili po 14 koševa. Najefikasniji u poraženom timu bio je Shannon Evans, koji je ubacio 16 poena.

Breogan je trenutno na čelu ACB lige, ali uz utakmicu više na sve ostale timove. Sljedeću utakmicu Rio Breogan će igrati protiv Unicaje 9. oktobra ove godine.