Fantastični Džanan Musa predvodio Real do prvog trofeja ove sezone

Košarka 25. sep 202220:36 0 komentara
Real Madrid Basket

Košarkaši Real Madrida savladali su Barcelonu 89:83, a naš Džanan Musa uz Eddieja Tavaresa bio je najbolji pojedinac Blancosa.

Prvo poluvrijeme proteklo je u ne baš briljantnoj igri oba tima, čemu svjedoči i mali broj koševa. U prvoj četvrtini Real je imao prednost i prvih deset minuta okončao rezultat u svoju korist, bilo je 17:15. U tom periodu igre Musa je je imao četiri poena.

U drugoj četvrtini uslijedila je dosta slabija partija i jednog i drugog tima, a sredinom druge dionice igrači Barcelone napravili su seriju od 6:0 i prešli u vodstvo, dok se Real mučio, te je pune četiri minute bio bez koša.

Barcina prednost je rasla do plus 8, a Musa je jedini koji je svojim poenima koliko-toliko držao Real u rezultatskom priključku.

Na kraju prvog poluvremena rezultat je bio 29-37 za Barcelonu a Musa je bio najbolji pojedinac svog tima sa 10 poena.

U trećoj četvrtini Barcelona je održavla prednost, a samo je naš Musa ponovo bio raspoložen i upisao šest poena, ali nije imao raspoloženih saigrača. Jedan se ipak pojavio u vidu Sergija Llulla, koji je do tog trenutka igrao loše, ali je u posljednje dvije minute treće četvrtine pogodio dvije vezane trojke i Realu ponovo donio prednost od 50:49. Na kraju treće četvrtine je Real napravio serijui 19-2 i deset minuta do kraja imao prednost od 55:49.

U posljednjoj četvrtini igralo se koš za koš. Sedam minuta prije kraja utakmice Real je držao samo pola koša prednosti, a Musa je do tog trenutka skupio 16 poena i bio je najbolji strijelac svog tima.

Dva minuta prije kraja rezultat je glasio 69:69, što je značilo da se ulazi u dramatičnu završnicu. Na minut do kraja Real je poveo sa dva poena razlike slobodnim bacanjima Tavaresa.

U posljednjem napadu, na 15 sekundi do kraja Deck je uzeo šut za tri poena, ali je njegov šut bio daleko od koša, te se otišlo u produžetak.

U dodatnih pet minuta igralo jednako kao u posljednjoj četvrtini, koš za košem, a u izuzetno dramatičnoj završnici bolje su se snašli košarkaši real Madrida, koji su napravili seriju od 4:0 i 11 sekundi prija kraja.

Džanan Musa je meč završio sa 19 poena, 2 skoka i dvije asistencije i uz Tavaresa (24 poena, 12 skokova, 5 blokada) je bio najbolji pojedinac real Madrida. U Barceloni se najbolje pokazao Šanli, koji je ubacio 21 i skupio 5 skokova.