Giannis i Jrue „stegli“, Boston sve promašio: Brejk za prvake!

Košarka 01. maj 202223:09 0 komentara
David Butler II-USA TODAY Sports

Počela je i druga runda play-offa u NBA – u prvom meču polufinalne serije u Istočnoj konferenciji aktuelni šampioni Milwaukee Bucksi pobijedili su u gostima Boston Celticse rezultatom 101:89 u duelu koji nije obilovao briljantnim napadačkim rješenjima.

Ovim trijumfom Milwaukee, koji igra bez povrijeđenog Khrisa Middletona, napravio je veliki korak ka plasmanu u drugu rundu jer je takoreći oduzeo prednost domaćeg terena sastavu Imea Udoke.

Boston je imao prednost u prvoj četvrtini, ali Milwaukee u drugom kvartalu dolazi do preokreta i do poluvremena je prednost dvocifrena. U drugom poluvremenu ekipa iz Vinsconsina je uglavnom održavala dvocifrenu razliku, a ona sredinom četvrte četvrtine dostiže maksimalnih 17 poena.

Najbolji u ekipi Mikea Budenholzera bio je MVP kandidatGiannis Antetokounmpo – Atinjanin je zabilježio triple-double sa 24 poena (tek 9/25 iz igre, 6/11 penali), 13 skokova i 12 asistencija, 2 blokade i 5 izgubljenih lopti. Pratio ga je plejmejker Jrue Holiday sa 25 poena (8/20 iz igre), 9 skokova i 5 asistencija.

Bobby Portis ponovo je imao zapaženu rolu – ubacio je 15 poena uz 11 skokova.

U poraženom sastavu vidjeli smo festival promašaja – Boston je iz igre šutirao tek sa 33% odsto uspešnosti, uz 18 izgubljenih lopti. Napadački su podbacili svi u timu,  ponajviše prva zvezda Jayson Tatum – imao je 21 poen (6/18 iz igre) i po 6 skokova i asistencija.

Po 12 poena dodali su iskusni Al Horford (4/11 iz igre) i Jaylen Brown (4/13 iz igre). Defanzivni igrač sezone Marcus Smart imao je 10 poena i 6 asistencija.

Naredni duel serije na programu je u noći između utorka i srijede od jedan čas po srednjoevropskom vremenu, a ponovo će se igrati u bostonskom „TD Gardenu“. U finale Istoka ide prvi tim koji dođe do četiri pobjede, a u drugom polufinalu konferencije sastavju se Miami i Philadelphia.