Hrvatska se kasno probudila, Grčka otvorila Eurobasket pobjedom

Košarka 02. sep 202219:18 0 komentara
FIBA

Košarkaši Hrvatske porazom su otvorili Evropsko prvenstvo. Bolja je bila Grčka koja je slavila rezultatom 89:85 u okviru prvog kola u Grupi C.

A nije počelo ni malo loše za Hrvatsku koja je utakmicu otvorila serijom 7:0. Međutim, Grci su uskoro došli do prvog izjednačenja u ovom meču i od 10:10 potpuno preuzeli kontrolu nad utakmicom. Išla je prednost Grčke u prvoj dionici i do deset poena, ali su Giannis i ekipa na kraju nakon prvih deset minuta imali +8 (24:16).

Domonacija Grčke nastavljena je i u drugom dijelu utakmice, a prednost se samo povećavala pa je jedan od favorita na ovom šampionatu na odmor otišao sa +16, uz rezultat 46:30.

Razbudila se Hrvatska nakon pauze, uporno smanjivala zaostatak i uspjela na nešto više od dva minuta do kraja treće četvrtine i da se primakne na samo dva poena zaostatka. Nisu dozvolili Grci da se produži neizvjesnost, odgovorili su prvo trojkom, a zatim pred završnih deset minuta došli na +8.

Ujednačene su ekipe bile u posljednjem kvartalu, ali to je značilo da Grčka drži sigurnu prednost od sedam ili osam poena. Ipak, izabranici Damira Mulaomerovića na dva minuta do kraja dolaze na -4, a nakon neiskorištenog napada Grčke i na samo dva poena zaostatka.

Tri neuspješna napada Hrvatske kaznila je Grčka i na kraju upisala prvu pobjedu na šampionatu.