Igokea proslavila titulu prvaka BiH sa zastavom Republike Srpske

Košarka 04. jun 202222:05 > 22:07 3 komentara
igokea.rs

Košarkaši Igokee deklasirali su Slobodu u posljednjem kolu Lige 6 Bosne i Hercegovine sa 80:53 i ovjerili novu titulu prvaka BiH.

Prvu dionicu Igoke je dobila sa 25-13. Do kraja poluvremena ta prednost je narasla na +19 (46:27) i praktički tada je riješeno pitanje pobjednika. I treću četvrtinu dobili su košarkaši domaćina otišavši u zadnju dionicu sa 27 poena viška (67:40). Stečenu prednost domaća ekipa je održala u zadnjih 10 minuta utakmice za konačnih 80:53.

Nikola Tanasković prvo je ime susreta sa 17 poena i dva skoka. Stefan Đorđevićš ubacio je 12 poena, uhvatio 5 skokova i podijelio jednu asistenciju. Aleksa Radanov i Deshawn Stephens sa po 10 poena bili su dvocifreni u ekipi Dragana Bajića.

S druge strane kod Slobode najbolji je bio Durmo sa 14 poena i 9 skokova, a po 11 su dodali Delalić i Latković.

Bila je ovo osma titula prvaka Bosne i Hercegovine za Igose. Više od tima iz Aleksandrovca ima samo Široki – 10 titula.

Titulu prvaka košarkaši Igokee proslavili su sa zastavom eniteta Republika Srpska.