Jokić spasio Denver “metle”: Nuggetsi izborili petu utakmicu sa Warriorsima

Košarka 25. apr 202200:56 > 01:02 0 komentara
Ron Chenoy-USA TODAY Sports

Denver Nuggetsi pobijedili su Golden State Warriorse 126:121 u četvrtoj utakmici prve runde play-offa Zapada, najviše zahvaljujući Nikoli Jokiću.

Prvu dionicu dobila je ekipa iz Colorada 26:21. U drugoj četvrtini Denver je imao i najveću prednost na meču +17 (40:23), ali na odmor otišao sa +11 (63:52).

Treću četvrtinu držali su Nuggetsi od šest do 15 poena viška, te u odlučujućih 12 minuta ušli sa devet poena prednosti (98:89).

Topila se prednost ekipe Michaela Malonea, te su Ratnici stigli do vodstva 1:21 prije kraja utakmice. Prvo je Curry prošao na polaganje i pod faulom pogodio za dva i poravnanje (119:119). A onda pogodio i šut za dva i vodstvo ekipa iz San Francisca (121:119).

Warrorsi do kraja nisu pogodili ništa, a koševima Nikole Jokića,  Monte Morrisa i Willa Bartona Niggetsi su uspjeli izvući pobjedu. Prvo je Jokić ušao pod koš i pogodio preko Thompsona za poravnanje. Onda  su Morris i Jokić odigrali sjajnu akciju. Centar Denvera je odradio sjajno postavljanje i omogućio Morrisu siguran prostor i poentiranje (123:121). Potvrda pobjede 8 sekundi prije kraja stigla je nakon što košarkaš iz Srbije sjajno asistira u korner Bartonu koji rješava trojkom pitanje pobjednika.

Nikola Jokić bio je najbolji igrač utakmice sa 37 poena, 8 skokova i 6 asistencija. Pridružili su mu se Monte Morris sa 24 i Aaron Gordon sa 21 poenom. Dvocifreni su još bili Hyland (15 pts) i Cousins (10 pts).

Stephen Curry kod Golden Statea imao je 33 poena. Jedan manje 32 ubacio je Klay Thompson. Wiggins je dodao 20, a Draymond Green double-double 13 poena i 11 skokova.

Trenunto je 3:1 za “Ratnike”, a naredni meč igra se u San Franciscu, gdje tim Stevea Kerra ima priliku pobjedom izboriti plasman u četvrtfinale Zapadne konferencije.