Miami u četvrtfinalu Istoka: Oladipo najbolji protiv Hawksa

Košarka 27. apr 202209:45 0 komentara
Jasen Vinlove-USA TODAY Sports

Miami Heat dobio je Atlanta Hawkse rezultatom 97:94 na svom parketu i ukupnim skorom 4-1 prošao u narednu rundu play-offa NBA lige.

Tamo će protivnik timu Erika Spolstre biti bolji tim iz duela Philadelphia – Toronto, a Embid, Harden i drugovi trenutno vode sa 3-2 u seriji.

Miami je u noći između utorka i srijede bio oslabljen neigranjem svog najboljeg igrača, Jimmyja Butlera, koji je baš kao i Bogdan Bogdanović odsustvovao zbog povrede koljena. Utakmica je bila neizvjesna na startu, a prvu veću razliku krajem prvog poluvremena stiču domaći– prave seriju 17:0 i krajem druge četvrtine vode 54:40.

Održavala je „Vrelina“ taj „plus“ do samog kraja, mada je Atlanta uspjela da pripreti u finišu, prije svega preko izuzetno raspoloženog Deandre Huntera. Ovaj krilni košarkaš je praktično „svojeručno“ dao kakvu-takvu priliku Hawksima.

Posljednji napad bio je dobar primjer onoga kako se čitava serija ovijala – Heat je intenzivnom odbranom potpuno onemogućio rivala da uputi šut kojim bi mogao da stigne do produžetka i pobjednik je bio jasan.

Na kraju je najefikasniji kod pobednika bio nekadašnji All-star Viktor Oladipo – čovjek koji je dobar dio sezone propustio zbog povrede na kraju petog duela serije imao je 23 poena (8/16 iz igre, 3/6 penali) i 3 ukradene lopte. Pratio ga je Bam Adebayo sa 20 poena (7/11 iz igre, 6/8 penali) i 11 skokova, a 16 poena dodao je Tyler Herrou (6/12 iz igre).

U poraženom timu Deandre Hunter je bio sjajan sa 35 poena (11/21 iz igre 10/11 penali) i 11 skokova, a po 12 poena dodali su Danilo Galinari i Kevin Huerter. Potpuno je podbacila prva zvezda tima Trae Young – plejmejker je zabilježio svega 11 poena (2/12 iz igre, 0/5 za tri poena, 7/9 bacanja), 8 skokova, 6 asistencija, ali i 6 izgubljenih lopti.