Miralemu Haliloviću 19 minuta u četvrtom ligaškom porazu Metropolitansa

Košarka 12. feb 202222:36 > 22:49 0 komentara
Metropolitans 92

Lider francuskog košarkaškog šamiponata Metropolitans doživio je četvrti poraz u ligi ove sezone protiv Dijona 93:74, a kapiten reprezentacije BiH odigrao je u ovom meču 19 minuta i ubilježio dvocifren broj poena.

Bh. reprezentativac na parketu je proveo malo više od 19 minuta i ubacio 11 poena te uhvatio 4 skoka. Pogodio je 4 od 9 pokušaja i meč završio sa 44% procenata šuta.

Vincent Hunter bio je najraspoloženiji u ekipi Vincenta Colleta, 12 je dodao David Michineau, a Will Cummings zaustavio se na 11.

Sjajnu noć imao je David Holston sa 28 poena i tako kreirao 11. ovosezonsku pobjedu Dijona u LNB-u. Kadeen Carrington i Abdoulaye Loum pridružili su se uz po 15 poena.

Tim iz Levallois-Perreta i dalje je prvi sa 15 pobjeda i 4 poraza, a Dijon je sedmi sa omjerom 11-8.

Naredno kolo i jedna i druga ekipa igraće protiv Roannea. Prvo će Halilovićev tim igrati protiv ove ekipe 15. februara u gostima, a Dijon će dočekati istog protivnika 5. marta.