NBA: Lakersi nakon produžetaka slomili otpor Knicksa

Košarka 12. maj 202109:51 0 komentara
HARRY HOW / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / GETTY IMAGES VIA AFP

Protekle noći odigrano je 11 susreta na parketima košarkaške NBA lige.

Los Angeles Lakersi su nakon produžetaka savladali New York Knickse rezultatom 101:99. Domaći tim do pobjede vodili su Kyle Kuzma sa 23 i Anthony Davis sa 20 ubačenih poena. Najefikasniji u timu Knicksa, ali i najefikasniji igrač utakmice bio je Julius Randle sa 31 ubačenim poenom, dok je njegov klupski kolega Derick Rose ubacio 27 koševa.

Denver Nuggetsi su u gostima na krilima sjajnog Nikole Jokića savladali Charlotte Hornetse rezultatom 117:112.

Jokić je za skoro 33 minute provedene na terenu upisao double-double učinak od 30 postignutih poena i 11 skokova, uz 6 asistencija. Najefikasniji igrač Hornetsa bio je Dervonte’ Graham sa 31 postignutim poenom.

Brooklyn Netsi su na krilima Kevina Duranta i Joea Harrisa savladali Chicago Bullse rezultatom 115:107. Durant je za nešto više od 31 minute provedene na terenu uspio ubaciti 21 poen, dok je Harris dodao 17 koševa.

Chicagu nije pomogla ni sjajna partija Zacha LaVinea koji je uspio ubaciti čak 41 poen.