NBA play-off: Tatum u posljednjoj sekundi za pobjedu Celticsa (VIDEO)

Košarka 18. apr 202208:05 0 komentara
David Butler II-USA TODAY Sports

Košarkaši Bostona u nevjerovatnoj završnici savladali su Brooklyn u prvom meču play-off serije NBA lige. Celticsi su slavili rezultatom 115:114.

Neizvjesno prvo poluvrijeme priredila su svojim navijačima dva tima. Boston je prvu četvrtinu dobio sa poenom razlike, Brooklyn je to učinio u drugoj dionici pa je na poluvremenu bilo neriješeno 41:41.

Treći kvartal pripao je domaćinu koji je u posljednjih 12 minuta ušao sa 11 poena prednosti, ali to nije bilo dovoljno da se izbjegne završnica za infarkt.

Topila se prednost Bostona da bi sredinom četvrtine Brooklyn došao do vodstva. Domaći se nisu predavali i na minut do kraja bilo je 111:111.

Sjajnu trojku postigao je Kyrie Irving na 56 sekundi do kraja, ali Netsima to nije bilo dovoljno – na kraju je Celticsima uz zvuk sirene pobjedu donio Jayson Tatum.

Tatum je bio i najefikasniji u redovima pobjednika – postigao je 31 poen uz osam asistencija i četiri skoka. Pratili su ga Brown sa 23 poena te  Horford i Smart sa po 20. Horford je imao i 15 uhvaćenih lopti.

Sa druge strane, Irving je postigao 39 poena uz pet uhvaćenih lopti i šest dodavanja, Kevin Durant stao je na 23, a Goran Dragić na 14 poena uz pet skokova i jednu asistenciju. Claxton je postigao 13 poena uz osam skokova.

Drugi meč serije na programu je 21. aprila.