NBA: Sunsi nedodirljivi, Vučević i Bullsi samo zaprijetili aktuelnim prvacima

Košarka 18. apr 202208:27 0 komentara
Jeff Hanisch-USA TODAY Sports

Košarkaši Phoenixa i Milwaukeeja iskoristili su prednost domaćeg terena i u prvim utakmicama prvog kruga play-offa savladali su New Orleans, odnosno Chicago.

Susni, najbolji tim lige poslije regularnog dijela sezone, pobijedili su New Orleans rezultatom 110:99 i na startu potvrdili da će biti veliko iznenađenje ukoliko se ova serija oduži.

Ekipa iz Arizone predvođena sjajnim bekovskim tandemom Chris Paul – Devin Booker na poluvremenu je imala 19 poena prednosti (53:34). Tokom treće dionice bilo je i maksimalnih plus 23, ali opuštanjem u finišu tog dijela utakmice dozvolili su Pelicansima da se serijom 13:3 približe na 79:71.

Gosti su uvodnim minutama posljednje četvrtine uspijevali da zadrže priključak, međutim, serija 13:2 za nedostižnih 103:85 na nešto manje od pet minuta prije kraja bila je ključna.

Chris Paul je bio najefikasniji sa 30 poena (12/16 iz igre, 4/6 za tri) uz 7 skokova, 10 asistencija i 3 ukradene lopte, Devin Booker je zabilježio 25 (8/19 iz igre, 4/8 za tri) i 8 asistencija, Deandre Ayton 21 uz 9 skokova, a Cameron Johnson 13.

Kod Pelicansa, koji su doigravanje obezbijedili kroz play-in, CJ McCollum je imao 25 poena (9/25 iz igre, 3/8 za tri), 8 skokova i 6 asistencija, a Brandon Ingram i Jonas Valančijunas po 18. Litvanski centar je upisao i 25 skokova (13 u napadu) i 3 asistencije.

Druga utakmica je 20. aprila takođe u Phoenixu.

Aktuelni šampion Milwaukee se namučio na startu serije protiv Chicaga 93:86, iako je u prvoj četvrtini došao do 15 poena prednosti.

Neugodni Bullsi su se brzo vratili u igru, na odmor su otišli sa podnošljivih osam poena minusa, a serijom na nešto manje od tri minuta prije kraja treće dionice su preokrenuli na 69:64. Uslijedila je ekspresna reakcija Bucksa, njihova serija 10:2 za kakvu-takvu prednost pred početak odlučujućeg perioda.

Gosti iz Illinoisa su na minut i 36 sekundi prije kraja bili na poen zaostatka (87:86), ali do kraja meča više nisu postigli koš, što su iskoristili Brook Lopez, odnosno Jrue Holiday i Khris Middleton sa penala za konačnih 93:86.

Giannis Antetokounmpo je predvodio Buckse sa 27 poena (10/19 iz igre, 1/4 za tri, 6/11 slobodna bacanja), 16 skokova, 3 asistencije i 2 blokade, Lopez je upisao 18, Holiday 15 i po 6 skokova i asistencija, a Middleton 11 uz 5 skokova i 6 asistencija.

Bullsi su ubacili samo sedam trojki iz 37 pokušaja, a najbolji je bio Nikola Vučević sa 24 poena (8/27 iz igre, 2/10 za tri, 4/5 slobodna bacanja), 17 skokova, 3 asistencije i 2 blokade za 39 minuta. Po 18 poena zabilježili su DeMar DeRozan (8sk, 6 as 3ukl) i Zach LaVine (10sk, 3as).

Meč broj dva je 21. aprila u Milwaukeeju.

Dakle, odigrani su svi dueli na startu play-offa: Boston – Brooklyn 115:114, Miami– Atlanta 115:91, Golden State– Denver 123:107, Philadelphija– Toronto 131:101, Memphis– Minesota 117:130 i Dallas – Utah 93:99.