Partizan smanjio na 2-1: Navijač udario sudiju, Radonjić pogođen telefonom

Košarka 02. jun 202200:02 0 komentara
KK Partizan

Četvrti meč biće igran u u petak od 18:30 časova, domaćin će ponovo biti Partizan. Eventualna majstorica pred navijačima Crvene zvezde zakazana je za 6. juni.

Partizan je slavio u trećem meču finala plej-ofa protiv Crvene zvezde – 70:67 (21:17, 18:14, 8:23 23:13). Crno-bijeli su na taj način ostali u trci za titulu prvaka ABA lige, a naredni meč igraće takođe pred svojim navijačima, u petak.

Iskoristio je Partizan sve prednosti, posebno činjenicu da je igrao pred svojim navijačima. Ekipa Željka Obradovića nametnula upravo onakav ritam kakav njoj odgovara u duelu sa vječitim rivalom, sa manjim brojem poena, a to im je donijelo prednost od osam poena na poluvremenu (39:31).

Fantastičnom igrom u trećoj četvrtini, koju je dobila sa čak 23:8, Crvena zvezda je preokrenula i pred ulazak u posljednjih deset minuta vodili sa čak sedam poena viška (54:47). Fantastični u tom periodu bili su Davidovac i prije svega Dobrić.

Ali, na startu posljednjeg kvartala Zvezdi su brzo svirana četiri faula, poslije nepuna dva minuta. Dalo je to krila crno-bijelima, koji su zaigrali sa mnogo više energije, pa su vrlo brzo izjednačili, na šest minuta prije kraja (59:59).

Rivali su bili u egalu sve do ulaska u posljednji minut, kad je Punter pogodio trojku u svom stilu, preko ruke (68:65). Radonjić je tada zatražio tajm-aut, prilikom kojeg je pogođen mobilnim telefonom. Sudijska trojka se odmah povukla u svlačionicu, za njima je otišao i delegat meča Milan Krneta.

Poslije dužeg prekida meč je nekako nastavljen, ispražnjena su dva dijela tribine. U takvim okolnostima Partizan se bolje snašao i uspio je da slavi prvi trijumf u finalu za produžetak serije.

Kulminacija trosatnog meča između Partizana i Crvene zvezde dogodila se u finišu susreta, na 57 sekundi do kraja, kad su sudije prekinule utakmicu i povukle se u svlačionicu.

Prilikom ulaska sudija u tunel dogodio se težak incident, jedan od najtežih u dosadašnjem toku finalne serije. Navijači Partizana su preko kordona policije stigli čak da udare glavnog sudiju meča Mateja Boltauzera.

Utakmica je posle 25-minutnog prekida nastavljena, a Partizan je ostvario prvu pobjedu u finalnoj seriji – 70:67. Četvrti meč je na programu u petak, od 18,30 časova. Pitanje je u kakvim uslovima, vjerovatno redukovanog kapaciteta.