Prekid u Čairu, Belgijanci ne žele da igraju u ponedeljak!

Košarka 03. jul 202223:26 0 komentara
FIBA

Zbog nestanka električne energije, odnosno pada napona u hali "Čair", utakmica između Srbije i Belgije trebalo bi da bude nastavljena u ponedjeljak od 19 sati.

Utakmica Srbije i Belgije prekinuta je poslije dva minuta, pri vodstvu gostiju od 6:3, zbog nestanka električne energije. Poslije čekanja od skoro sat vremena, procijenjeno je da nema uslova za nastavak susreta. Utakmica bi trebalo da bude nastavljena u ponedjeljak od 19 sati.

U međuvremenu, kako javljaju izvještači Sport kluba sa lica mjesta, Belgijanci su saopštili da ne žele da igraju u ponedeljak. S obzirom da je FIBA već donijela odluku, ukoliko se rival ne pojavi u zakazano vrijeme, utakmica će biti registrovana službenim rezultatom 20:0 u korist Srbije.

Dugo je trajao prekid, akteri iz oba tima, sudije i delegati su imali želju da nastave utakmice, ali je poslije gotovo sat vremena procijenjeno da za to nema adekvatnih uslova. Uz ogromno nezadovoljstvo publike, zvanični spiker saopštio je da će utakmica biti nastavljena u ponedjeljak od 19 sati.

Srbija će, to je od ranije poznato, igrati u drugoj fazi evropskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. Za Orlove ta druga faza praktično je počela utakmicom u “Čairu” protiv Belgije, s obzirom da će se bodovi protiv ove selekcije, koja je uz Latviju i selekciju Svetislava Pešića izborila plasman u dalji tok kvalifikacija. Na žalost, ta utakmica trajaće dva dana.

Sve slabosti Srbije, a bilo ih je prilično tokom kvalifikacija, isplivale su na površinu upravo protiv Belgije u Monsu, u duelu u kojem je Srbija imala ogroman pad u drugom poluvremenu.

Tada im nije bilo dovoljno 12 poena prednosti na odmoru, nešto slično ponovilo se i protiv Latvije, kad je Srbija poslije sasvim solidnog prvog, odigrala očajno drugo poluvrijeme.

Sada u rasprodatom “Čairu” Orlovi protiv Belgije jednostavno moraju da idu na pobjedu. Prijenos ovog meča možete da gledate na Sport klubu 2.