Ratnički Bayern “pojeo“ Barcu, igrat će se peta utakmica!

Košarka 29. apr 202223:28 0 komentara

Ubjedljivije nego što konačni rezultat govori, košarkaši Bayerna pobijedili su Barcelonu 59:52 u Minhenu i tako su izjednačili na 2-2 u plaj-offu Eurolige.

Tim Andree Trinkijerija, koji je bio osmi u ligaškom delu, odigrao je defanzivno izvanredan meč. Odbrana sa mnogo kontakta, pokretljiva, sa udvajanjima na glavnim igračima Barce sa Mirotićem na čelu.

Utakmica je bila toliko tvrda da smo u prvih pet i po minuta trećeg perioda vidjeli samo jedan koš – alej-up Šiška i Lučića u prvom napadu.

Trener Barcelone Šarunas Jasikevičus bijesnio je pored klupe i tražio pravu petorku, ali nije uspijevao da je pronađe. I u onim rijetkim situacijama kada bi njegovi igrači uspijevali da stvore otvorene šuteve, nisu bili u stanju da vežu nekoliko pogodaka i da se ozbiljnije približe, nakon što je Bayern već u prvoj dionici stekao dvocifrenu prednost.

Na pet minuta do kraja utakmice Barca je bila ubacila samo 37 poena, i tek je lakše poentirala kada je pitanje pobjednika bilo riješeno.

Jedini dvocifren kod Bayerna bio je Nick Weiler-Babb sa 12 poena (3-7 iz igre), 8 skokova i 4 asistencije, a Otelo Hunter zabilježio je 9 poena (3-6 iz igre) i 5 skokova.

Nihad Đedović je postigao dva poena za pobjednički tim.

Najefikasniji kod Barse bio je Alex Abrines sa 12 poena (4-8 iz igre, 3sk), Rokas Jokubaitis dao je 8 poena (3-7 iz igre), uz po 3 skoka i asistencije, dok je Nikola Mirotić završio sa 7 poena (1-6 iz igre, 5sk).

Peta utakmica igra se u Barceloni, u utorak od 20 sati. Pobjednik će u polufinalu igrati sa Real Madridom, koji je sa 3-0 u pobjedama izbacio Maccabi.

U drugom susretu odigranom večeras Monaco je sa 78:77 savladao Olympiakos i također izjednačio na 2:2 u seriji i meč odveo u majstoricu.

Final-four u Beogradu na programu je od 19. do 21. maja.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad.