Sjajni Zmajevi nakon preokreta savladali Češku

Košarka 26. nov 202121:55 > 22:08 0 komentara
FIBA

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je u dvorani Skenderija ekipu Češke u prvom kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2023. godine u Indoneziji, Japanu i Filipinima.

Zmajevi su se vratili u velikom stilu nakon štu su gubili na poluvremenu i na kraju ostvarili pobjedu rezultatom 97:90.

Najefikasniji u našem timu bio je Džanan Musa sa 21 ubačenim poenom, Amar Gegić je dodao 20 koševa, Sulejmanović je dodao 15, dok je Halilović ubacio 12 koševa.

Najbolji u poraženoj ekipi bio je nezaustavljivi David Jelinek sa čak 31 ubačenim košem. Kyzlink, Peterka i Pursl su postigli po 14.

U drugom susretu naše grupe Litvanija je savladao Bugarsku sa 89:69.

Naš tim će za tri dana gostovati selekciji Bugarske u Botevgradu. Ovaj meč igra se sa početkom od 18 sati.

N1/Semir Mustafić

TOK SUSRETA

I – Četvrtina:

Prva četvrtina pripala je reprezentaciji Češke. Otvorili su gosti sjajno susret sa tri vezane trojke, ali se naš tim uspio koliko toliko vratiti najviše zahvaljujući raspoloženom Amaru Gegiću. Amar je ubacio 4 poena, baš kao i kapiten Sulejmanović. Za Čehe su Peterka i Pursul ubacili po 9. Imala je Češka prednost nakon prve četvrtine prednost od 23:17.

II-Četvrtina:

Naš tim je počeo dosta nesigurno i sa mnogo grešaka i drugu četvrtinu, a Česi su znali kako to kazniti. U našem timu raspoložen je bio Amar Gegić koji je postigao 11 poena, dok je kapiten Miralem Halilović dodao 10 u prvom pobjedu. Naš tim je u prvom dijelu ostavio mnogo prostora gostima, a Česi su to znali iskoristiti postigavši čak 11 ubačaja za 3 poema. Rezultat na poluvremenu glasio je 42:53 za Češku.

III-Četvrtina:

Zmajevi su u nastavku zaigrali mnogo bolje i na krilima fenomenalnog Džanana Muse stiglo do više nego zasluženog preokreta. Član Breogana je nakon tri četvrtine bio najefikasniji pojedinac susreta sa 19 poena. Zmajevi su u trećoj četvrtini primili samo 11, a postigli čak 37 poena. Rezultat pred posljednju četvrtinu glasio je 75:67.

IV-Četvrtina:

Nastavili su naši momci sjajno i u posljednjoj četvrtini, a ovoga puta briljirao je maestralni Amar Gegić koji je odigrao možda i najbolji susret u dresu nacionalnog tima Bosne i Hercegovine. Iako je susret bio pun uzbuđenja, izabranici Vedrana Bosnića su ostali pribrani i na kraju slavili veliku pobjedu.