Slovenija razbila Hrvatsku, blistao Dončić, oproštaj Dragića

Košarka 30. jun 202222:21 0 komentara
fiba.basketball

Pitanje pobjednika bilo je rješeno već poslije prve četvrtine, Slovenija je tada imala nevjerovatnih 25 poena prednosti (33:8).

Derbi petog kola prve runde evropskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo igran je u Ljubljani. Slovenija je u ispunjenoj dvorani “Stožice” do nogu potukla Hrvatsku – 97:69 (33:8, 21:27, 22:16, 21:18).

Prva četvrtina je bila iz snova za Slovence. Hrvatska je bila ravnopravna samo na startu (7:6), a potom je uslijedila kanonada domaćina. Igrali su Slovenci kao u transu, sve do 25 poena prednosti na isteku desetog minuta (33:8).

Ločigno, domaći su potom malo spustili gas, Hrvati sa Hezonjom, Zupcem i Bogdanovićem došli su do daha, ali nisu imali snage da se vrate u meč. S obzirom na to da imaju pobjedu manje, ali i lošiji međusobni skor sa Šveđanima, već sada je jasno da kockasti neće ni u drugu rundu!

Naravno, blistao je Luka Dončić, malo mu je nedostajalo za triple-double, na kraju se zaustavio na 21 poenu, osam skokova i deset asistencija. Pratili su ga Goran Dragić sa 19 i Mike Tobey sa 16 poena. Na drugoj strani, Hezonja je sa 22 poena bio najefikasniji na meču, Zubac je ubacio 14, a Bogdanović 13 poena. Inače, Dragić se oprostio od slovenačkih navijača, odigraće samo još meč u Švedskoj.