Sunsi i Heat autoritativno do drugih pobjeda

Košarka 05. maj 202210:22 0 komentara
Isaiah J. Downing-USA TODAY Sports

Prvi nositelji obje konferencije u NBA ligi, košarkaši Phoenix Sunsa u Zapadnoj, odnosno Miami Heata u Istočnoj, poveli su sa po 2-0 u pobjedama u svojim serijama drugog kruga doigravanja, Sunsi protiv Dallas Mavericksa, a Heat protiv Philadelphia 76-ersa.

I Phoenix i Miami iskoristili su prednost domaćeg parketa u prva dva dvoboja, u drugim su utakmicama igranim u srijedu ostvarili uvjerljive pobjede, Sunsi su nadigrali Mavse sa 129:109, dok je Heat bio uspješniji od Sixersa sa 119:103.

Dvoboj u Phoenixu je bio neizvjestan do posljednje četvrtine, devet minuta prije kraja bilo je još uvijek samo 99:93 u korist Sunsa, ali domaći je sastav u sljedećih pet minuta serijom 23-2 pobjegao na velikih 122:95. Sjajni su kod prošlogodišnjih finalista bili Devin Booker sa 30 i Chris Paul s 28 koševa. Booker je 21 poen ubacio u drugom poluvremenu, a Paul 14 samo u posljednjoj četvrtini. Kod Mavsa je najučinkovitiji ponovno bio Luka Dončić s 35 ubačaja.

Treći i četvrti dvoboj igrat će se u Dallasu u petak i u nedjelju, a plasman u konferencijski finale izborit će momčad koja prva ostvari četiri pobjede.

Heat je protiv Sixersa, koji su i dalje bez svog najboljeg igrača Joela Embiida, mirno kontrolirao susret. Odvojio se krajem prve četvrtine i potom držao stalnu prednost, najčešće s više od deset razlike. Ujednačeni napad finalista iz 2020. godine predvodio je Bam Adebayo s 23 poena, Jimmy Butler je dodao 22 uz 12 asistencija, dok su Victor Oladipo i Tyler Herro ulascima s klupe dodali još 19, odnosno 18. Kod gostiju se istaknuo Tyrese Maxey s 34 ubačaja, Tobias Harris je pridodao 21, a James Harden 20 poena.