Zmajice savladale favoriziranu Belgiju (Tok susreta)

Košarka 11. nov 202119:55 > 21:46 1 komentar
N1

Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine utakmicom protiv Belgije, počela je novi ciklus kvalifikacija za Eurobasket. Naša selekcija je savladala favoriziranu selekciju Belgije sa 87:81.

Naše djevojke su u posljednjoj četvrtini potvrdile ono što su započele i na kraju i pored manjeg pada u finišu susreta privele kraju. Zmajice su savladale šestu selekciju svijeta i tako na najbolji način započele novi ciklus kvalifikacija za Eurobasket. Iako je naš tim u jednom trenutku imao i 26 poena prednosti, u samom finišu došlo je do pada, te je susret završen sa samo šest poena razlike.

Briljirala je Jonquel Jones koja je susret završila sa double-double učinkom od 44 poena i 22 skoka , dok je Matea Tavić bila također odlična sa 17 poena.

III četvrtina – BiH 73:49 Belgija

Izabranice Gorana Loje igrale su maestralno i u trećoj četvrtini. Belgijanke nisu uspjele da nađu rješenje za maestralnu Jonquel Jones, pa je naš tim u posljednju četvrtinu ušao sa prednošću od 73:49.

Jonquel Jones je treću četvrtinu završila sa čak 40 poena, a dodala je i 19 skokova.

Zmajice sjajnom igrom u drugoj četvrtini na poluvrijeme nose 12 poena prednosti

Nakon prve četvrtine u kojoj se stiče utisak da su naše djevojke igrale u grču, druga četvrtina je bila fenomenalna.

Briljirale su Matea Tavić i Jonquel Jones. Na kraju su naše djevojke na poluvrijeme otišle s prednošću od 51:39.

Jonquel Jones je najefikasnija igračica na susretu sa 25 poena, Matea Tavić je ubacila 14 koševa.

U Belgiji najefikasnija je Julie Vanloo sa 17 koševa.

Belgijankama pripala prva četvrtina.

Belgijanke su dosta bolje i agresivnije ušle u susret, ali izabranice Gorana Loje vraćaju se i dolaze u prednost od 9:6. Belgija je uspjelu preokrenuti ponovo rezultat, ali Zmajice na krilima sjajne Matee Tavić je stigla najprije do poravnanja, a Jonquel Jones je postigla koševe za preokret. Ipak, Belgijanke dolaze do prednosti trojkom u posljednjim sekundama prve četvrtine.

Belgija je nakon prve četvrtine imala prednost od 19:20.

Matea Tavić je u prvoj četvrtini ubacila 9 poena za naš tim, dok je Jonquel Jones dodala 6.

Sve je spremno za duel u dvorani “Skenderija”, a naše Zmajice će tražiti pobjedu na otvaranju kvalifikacija.

Susret je počeo u 20 sati, a direktan prenos možete pratiti na Sport Klubu 2.