Težak poraz bh. juniorki od Izraela na startu Evropskog prvenstva

Košarka 06. aug 202217:57 0 komentara
FIBA

Ženska juniorska (U-18) košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine doživjela je težak poraz na otvaranju Evropskog prvenstva.

Bolje od njih bile su vršnjakinje iz Izraela, koje su ostvarile više nego ubjedljiv trijumf rezultatom 87:54.

Dobar otpor su naše juniorke pružale tokom prvog poluvremena, pošto se na odmor otišlo s rezultatom 35:34 u korist Izraela. Međutim, uslijedilo je loše drugo poluvrijeme našeg tima i Izrael je stigao do ubjedljive pobjede.

Najzaslužnija za pobjedu Izraela bila je Shirel Nahum sa 15 poena, dok je 13 koševa ubacila Amit Eliya Terner.

Kod Bosne i Hercegovine je s 14 poena najbolja bila Amila Smajić, a dvocifren učinak zabilježila je sa 10 poena i Anida Čaušević.