Thunder ubacio 122 poena za tri četvrtine

Košarka 13. nov 202221:56 0 komentara
Wendell Cruz-USA TODAY Sports

Košarkaši Oklahoma City Thundera kao gosti su u nedjelju pobijedili New York Knickse u utakmici na kojoj smo ukupno vidjeli 280 poena! Slavila je ekipa iz Oklahome rezultatom 145:135 u "Madison Square Gardenu“, najpoznatijoj dvorani na svijetu.

U ovom izuzetno efikasnom mečuu Oklahoma je bila šuterski raspoložena tokom gotovo čitavog susreta, a posebno su blistali igrači “Grmljavine“ u prvoj četvrtini – u njoj su ubacili čak 48 poena!

Treba reći da je taj učinak i dalje daleko od rekorda NBA – Buffalo Bravsi su prije tačno pola vijeka u pobjedi nad Boston Celticsima u jednoj četvrtini ubacili 58 poena.

Ukupno su do kraja susreta šutirali trojke 17/31 i novim “rafalom“ u trećem kvartalu su praktično riješili pitanje pobjednika.

Najbolji kod pobjednika bio je Shai Gilgeous-Alexander sa 37 poena (13/22 iz igre), 5 skokova i 8 asistencija, a pratili su ga Josh Giddey sa triple-doubleom (24 poena, 10 skokova, 12 asistencija) i Lugentz Dort sa također 24 poena (8/11 iz igre).

U poraženom sastavu Cam Reddish imao je 26 poena, Julius Randle 25 poena i 10 skokova, a Immanuel Quickley dodao je 24.

Thunderu je ovo druga pobjeda zaredom i sada su na 6-7, dok su Knicksi zabilježili identičan skor poslije prvih 13 utakmica.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPa