Tsitsipas izgubio dobijeno, pa dobio izgubljeno!

Košarka 15. apr 202223:23 0 komentara
REUTERS/Denis Balibouse

Treći nosilac Stefanos Tsitsipas plasirao se u polufinale mastersa u Monte Carlu pobjedom na Diegom Schwartzmanom 6:2, 6:7 (2-7), 6:4.

Grk je vodio 6:2, 5:2, zatim je gubio sa 4:0 u trećem setu, ali je na kraju ipak slavio za dva sata i 43 minuta.

U polufinalu Tsitsipasa čeka Alexander Zverev, koji je u tri seta pobijedio Jannika Sinnera.

Nakon tri četvrtfinala u tri seta, činilo se da nas čeka jedan ekspresni meč. Tsitsipas je brzo poveo sa 5:0, a jedan dobar period Schwartzmanove igre krajem prvog i početkom drugog seta sasjekao je brejkom za 3:1.

Sve je išlo glatko do trenutka kada je Tsitsipas servirao za meč, a tada je vezao nekoliko grešaka i bez dobijenog poena je pretrpio brejk.

To je probudilo Schwartzmana, koji je proigrao, dok je Tsitsipas opet sebi učinio medvjeđu uslugu duplom greškom u ranoj fazi taj brejka. Uz još jedan briljantan poen, Argentinac je vodio 5-1 na promjeni strana i lako je osvojio drugi set.

Nastavilo se potonuće Tsitsipasa, uz asistenciju linijskog sudije. U drugom gemu, na 30-30 i drugi servis, Grku je sviran fut-folt. Iznervirao se, a na brejk lopti koja je uslijedila zakucao je forhend u mrežu.

Pao je Tsitsipas, pa je Schwatzman vodio sa 4:0, uz gem loptu. Uslijedio je napad Tsitsipasa bekhendom, koji se ispostavio kao tačka preokreta. Ubrzo Grk pravi brejk – nije se mnogo radovao tada, ali jeste kada je vezao još pet gemova i stigao do trijumfa.

U posljednjem gemu spasio je brejk loptu i realizovao drugu meč loptu za nevjerovatni preokret.