Vrhunska partija Jusufa Nurkića u porazu Portlanda

Košarka 25. nov 202107:46 > 07:49 0 komentara
Sergio Estrada-USA TODAY Sports

Jusuf Nurkić odigrao je jednu od najboljih utakmica u NBA karijeri. Iako je njegov Portland poražen je od Sacramenta, Nurkić je upisao double-double i to već u prvoj četvrtini.

Kingsi su slavili u Goden 1 Centru 125-121, a Nurkić je na parketu proveo skoro 32 minute u kojima je ubilježio 28 poena, 17 skokova i 5 asistencija.

Damien Lillard bio je najefikasniji kod Trail Blazersa sa double-double učinkom 32 poena i 10 asistencija, čemu je dodao 6 skokova. U pobjedničkom timu istakao se Buddy Hield sa 22 poena.

Potencijalni bh. reprezentativac Luka Garza za 22 i po minute ubacio je 6 poena i 5 puta asistirao u porazu Detroita od Milwaukeea. Nikola Vučević ostvario je double-double 14 poena i 13 skokova uz 4 asistencija u porazu Chicaga protiv Houstona. Utah Jazz pobijedio je u Paycom Centru Oklahomu a Mostarac Bojan Bogdanović imao je učinak od 19 poena, 5 skokova i jednu asistenciju. Atlanta je savladala San Antonio na gostovanju 124-106, a Bogdan Bodanović zabilježio je 18 poena, 5 skokova i 3 asistencije. La Lakersi su poslije produžetaka pobijedili Indianu, a LeBron James briljirao je sa 39 ubačaja. Pobjede sinoć još su upisali: Golden State, Phoenix, Charlotte, Brooklyn, Toronto, Minnesota i New Orleans.