Zmajevi nakon drame savladali Bugarsku, Musa junak

Košarka 04. jul 202221:48 > 22:14 0 komentara
N1 / F.Z.

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je u 6. kolu kvalifikacija za Mundobasket selekciju Bugarske u dvorani Skenderija i tako izborila plasman u narednu rundu kvalifikacija. Rezultat je glasio 76:73. Junak našeg tima bio je Džanan Musa koji je u posljednjim trenucima pogodio trojku za pobjedu.

Tako su se Zmajevi plasirali u finalnu fazu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. Naš tim u narednu rundu ulazi sa omjerom 3:3. Tako će izabranicima Adisa Bećiragića biti veoma teško plasirati se na smotru najboljih selekcija svijeta.

Ipak, ovom pobjedom naš tim će izbjeći igranje pretkvalifikacija za naredni Eurobasket.

Imao je naš tim u finišu prvog poluvremena i prednost od 13 poena, ali se Bugarska do poluvremena vratila na -4 da bi u konačnici i preokrenuli.

Naš tim se ipak vratio, najviše zahvaljujući Aleksandru Laziću koji je pružio vjerovatno najbolju utakmicu u nacionalnom dresu, te Miralemu Haliloviću koji i pored toga što nije blistao meč je završio kao naš najefikasniji igral.

Došli su Zmajevi do poravnanja, a da ovjeri pobjedu priliku je imao Džanan Musa koji promašuje dva slobodna bacanja. Ipak, do lopte dolazi Miralem Halilović ofanzivnim skokom, vraća je do Robersona, ovaj nalazi Musu, a Džanan sa distance uz zvuk sirene pogađa za veliku pobjedu i slavlje navijača u dvorani Mirza Delibašić.