Zmajevi izgorjeli u prevelikoj želji, poraženi od Litvanije

Košarka 24. feb 202221:56 > 21:58 0 komentara
FIBA

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u susretu trećeg kola kvalifikacija za Mundobasket od selekcije Litvanije u tuzlanskom Mejdanu sa 78:77.

Najefikasniji u našoj ekipi bio je kapiten Miralem Halilović koji je morao završiti ranije susret zbog nezgodne povrede skočnog zgloba, a za nešto više od 25 minuta provedenih na terenu ubacio je 20 poena. Džanan Musa je ubacio 14, dok je Amar Gegić meč završio sa 11.

Najbolji u timu Litvanije bio je Osvaldas Olisevicius sa 18 koševa, Echodas je dodao 13, dok je Normantas meč završio sa 9 poena.

Litvanija je nakon tri kola vodeći tim na tabeli sa omjerom 3:0, dok je Bosna i Hercegovina drugoplasirana sa dvije pobjede i jednim porazom.

Naredni meč naša reprezentacija trebala bi igrati u nedjelju protiv istog rivala u gostima.

TOK SUSRETA:

Zmajevi su nošeni sjajnom publikom fenomenalmo ušli u susret i nošeni kapitenom Miralemom Halilovićem i Džananom Musom imali prednost od 21:13.

U drugoj četvrtini Litvanci su pokazali zašto su zemlja košarke, te su pokazali svu svoju snagu. Počeo je da ih služi i put za tri poena, a vođeni Buckevitiusom su se vratili u meč. Ipak, naši momci ostali su mirni i na odmor otišli sa prednošću rezultatom 41:36.

Litvanci su mnogo bolje ušli u drugo poluvrijeme, a nakon samo četiri minuta igre stigli su do prve prednosti na susretu. Ipak, Zmajeve je u životu držao kapiten Miralem Halilović koji je kada je god bilo teško sjajnim poenima publiku u Mejdanu dizao u noge. Nažalost Halilović nije mogao sam, naši košarkaši su pravili mnogo grešaka, ali i uz nekoliko kontraverznih sudijskih grešaka Litvanija je otišla na na kraj treće četvrtine s prednošću od 60:56.

Nastavili su Litvanci i u četvrtoj tamo gdje su stali u trećoj četvrtini. Dodatni problem za našu reprezentaciju predstavljala je i povreda kapitena Miralema Halilovića koji je nezgodno stao na zglob, pa je zbog toga ranije završio susret. Iako su se naši momci u dva navrata približavali na dva poena zaostatka za Litvanijom i imali čak napad za vodstvo, napravili su neobjašnjive greške, Litvanci su to iskoristili i riješili meč u svoju korist.