8 golova pod Bijelim brijegom i nova maestralna partija Zrinjskog

Nogomet 03. dec 202119:57 > 20:09 0 komentara
FK Leotar

Fudbaleri mostarskog Zrinjskog savladali su Leotar u 19. kolu Premijer lige BiH u sjajnom susretu rezultatom 6:2.

Plemići su od samog starta nametnuli jak tempo, a prvi je zaprijetio u sedmoj minuti Bilbija, međutim njegov udarac odlazi pored gola.

U 15. penal za Zrinjski. Ateljević ruši Dragana Juranovića, a sudija Deljković pokazuje na bijelu tačku. Siguran izvođač najstrožije kazne bio je Nemanja Bilbija. Čak 17. u prvom dijelu sezone. Nestvarna forma Biblije.

Mašić je promašio veliku priliku u 20., ali je Jukić povisio vodstvo Zrinjskog deset minuta kasnije. Juranović je izašao sam pred Vukanovića, šutira, golman Leotara odbranio, ali je Jukić natrčao na odbijenu loptu i pogodio gol Leotara. Sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Zrinjski je i u drugom poluvremenu nastavio sa silovitim napadima. U 49. minuti Bilbija proigrava mladog Savića, koji rutinski matira golmana Leotara.

Na 4:0 u 69. minuti pogađa mladi Šipovac. Bekić je poslao sjajnu loptu za nekadašnjeg igrača Leotara, ovaj zaobilazi Vukanovića i rutinski pogađa.

Peti gol Plemići su postigli u 80. minuti. Gadže je je centirao, a Ateljević loptu poslao u vlastitu mrežu.

Nakon toga je uslijedio period sa čak tri viđena pogotka. Leotar je preko Zeca i Aćimovića smanjio na 5:2, ali je Šipovac drugim golom na susretu postavio konačan rezultat.

Zrinjski nakon nove pobjede zauzima lidersku poziciju na tabeli Premijer lige BiH sa 48 osvojenih bodova i u drugi dio šampionata na proljeće ulazi sa ogromnom prednošću. Leotar je 9. sa 16 bodova.

Premijer liga BiH – 19. kolo:

HŠK Zrinjski 6:2 FK Leotar (Bilbija, Jukić, Savić, Ateljević a.g, Šipovac 2x / Aćimović, Zec)