Griezmann i Payet odveli Francusku u naredni krug takmičenja

Nogomet 15. jun 201622:23 > 22:57
Reuters

U drugom kolu Evropskog prvenstva u Francuskoj u sklopu grupe "A" svoj meč odigrali su domaćini protiv Albanije, a meč je završen pobjedom Francuske 2:0.

Nakon prvih 45 minuta mreže su mirovale, bez većih šansi, a Francuzi nisu opravdali ulogu favorita. S druge strane Albanci su odlučno čuvali svoju mrežu.

Drugo poluvrijeme ponudilo je bolji nogomet, a domaćini su na sve načine pokušavali ugroziti gol Berishe. S druge strane Albanci su najopasnije zaprijetili u 52. minuti kada je Memushaj pogodio okvir gola Llorisa. U 68. minuti Giroud je imao najbolju šansu za Francusku, ali je stativa spasila gol gostiju.

Kada se činilo da će utakmica završiti bez golova, prvo je u 89. minuti Antoine Griezmann glavom pogodio za erupciju oduševljenja na Velodromeu, a zatim je Dimitri Payet u 95. minuti potvrdio pobjedu i plasman Francuske u naredni krug takmičenja na Evropskom prvenstvu.

Pred oko 50.000 gledalaca na stadionu Velodrome u Marseilleu meč je sudio William Collum iz Škotske.

U prvoj utakmici drugog kola ove grupe Rumunija i Švicarska su odigrale neriješeno 1:1.

U posljednjem kolu Francuzi će odmjeriti snage sa Švicarskom, dok će Albanija igrati protiv Rumunije.