Velšani ostvarili san i plasirali se u naredni krug

Nogomet 25. jun 201618:09 > 19:50

Na stadionu 'Park Prinčeva u Parizu odigrana je druga utakmica osmine finala Evropskog prvenstva u Francuskoj između Velsa i Sjeverne Irske.

U utakmici koja je nazvana “Bitka za Britaniju”, dan nakon referenduma u Velikoj Britaniji, Vels je slavio rezultatom 1:0 protiv Sjeverne Irske i osigurao svoje mjesto u četvrtfinalu Evropskog prvenstva u Francuskoj.

Utakmica nije ponudila mnogo ljubiteljima nogometa, jer se igrao tipični “ostrvski” nogomet sa dosta duela i malo pravih prilika. Prvo poluvrijeme završeno je bez golova, a Vels je imao terensku inicijativu.

U drugo poluvrijeme, također, nije viđeno ništa spektakularno. Vrijedi izdvojiti prilike Olivera Norwooda za Sjevernu Irsku te Garetha Balea i Aarona Ramseyja za Vels.

Iako se činilo da će i ovaj meč osmine finala Eura otići u produžetke, u 75. minuti zatresla se mreža Sjeverne Irske, što se na kraju ispostavilo presudnim.

Tragičar meča bio je Gareth McAuley koji je postigao autogol i tako izbacio svoju reprezentaciju iz daljeg takmičenja.