VIDEO| Derbi Drogbe i Kake – dva velemajstorska gola

Nogomet 08. sep 201615:28 > 15:34

U američko-kadandskoj MLS ligi odigran je derbi susret između Montreal Impacta i Orlando Cityja. Ova vijest ne bi došla niti na jednu naslovnicu da dva glavna aktera nisu bila Didier Drogba i Kaka.

Dvije legende fudbala postigle su maestralne golove u susretu koji je otišao na stranu Kakinog Orlanda, a završeno je rezultatom 4:1 za goste.

Heroj pobjedničke momčadi bio je Kaka, koji je postigao dva gola, dok je prvi gol na meču postigao Drogba, impresivnim udarcem iz slobodnog udarca, doduše uz pomoć zbunjenog golmana. Desilo se to u drugoj minuti, da bi Shea izjednačio u četvrtoj.

Preokret za Orlando obezbijedio je kaka u 36. minuti. Isti igrač je pogodio iz penala u 54, a tačku na -i stavio je Rivas u 77. minuti meča.

Drgoba je u 67. mogao smanjiti na 3:2 i to dok su imali igrača manje, no promašio je penal, koji je deset minuta poslije kažnjen.

Susret je odigran u noći sa srijede na četvrtak.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook.