Rashford strijelac u svakom debiju na svakom takmičenju

Nogomet 22. sep 201613:40 > 13:40

Fudbalski reprezentativac Engleske i napadač premijerligaša Manchester Uniteda Marcus Rashford je fudbaler koji je u prvim utakmicama svakog turnira u karijeri satresao mrežu protivnika.

Rashford (18), koji je podmladak kluba sa Old Trafforda, postao je noćna mora za protivnike u prvim utakmicama kako na klupskom, tako i na nivou reprezentativnih utakmica. Rashford je u prvim utakmicama Premier lige, Evropa lige, Kupa, reprezentaciji do 21 godine i u A reprezentaciji postigao 10 golova.

Mladi Britanac je svoju prvu utakmicu u Premier ligi odigrao na Old Traffordu i to u susretu “Crvenih đavola” i Arsenala, a tada je bio strijelac u dva navrata, u 29. i 32 minuti. Pred sami kraj utakmice kod rezultata 2:2, Rashford je također bio asistent za treći gol i pobjedu Manchester Uniteda.

U februaru 2015. godine, Rashford je odigrao i svoju prvu utakmicu na evropskim takmičenjima. U utakmici u kojoj je savladan Midtjylland rezultatom 5:1, Rashford je postigao dva gola u 12 minuta.

O kakvom se fudbaleru zapravo radi Rashfor je pokazao i u svom prvom derbiju u Manchesteru, na kojem je postigao jedini gol na utakmici i tako donio pobjedu svom klubu.

Prva reprezentativna utakmica, gol u trećoj minuti

Bivši terener engleske reprezentacije Roy Hodgson pozvao je Rashforda u nacionalni tim na Evropskom prvenstvu u Francuskoj, što je mladi fudbaler opravdao, naravno odmah u prvoj utakmici. Prva utakmica Rashforda u nacionalnom timu bila je prijateljska utakmica sa Austrijom pred EURO 2016, a bio je strijelac već u trećem minutu susreta.

Nakon dolaska Portugalca Jose Mourinhoa na čelo Manchester Uniteda, Rashford je u šest utamkica “Crvenih đavola” postigao tri gola. Također, u prvoj utakmici kupa ušao je u 55. minuti, a nakon 20 minuta već je zatresao protivničku mrežu.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook.