Pep se osvetio Barci, Atletico i Bayern u osmini finala LP

Nogomet 01. nov 201622:07 > 22:45

Fudbaleri Manchester Cityja pobijedili su večeras na svom stadionu Barcelonu sa 3:1, u četvrtom kolu Grupe C Lige šampiona.

Barcelona je vodila pogotkom Lionela Messija u 21. minutu, ali je domaćin preokrenuo golovima Ilkayja Gundogana u 39. i 74. i Kevina De Bruynea u 51.

Borussija je u Menhengladbahu propustila priliku da savlada Celtic, iako je vodila od 32. minuta golom Larsa Stindla.

Bod Celtiku donio je Musa Dembele iz penala.

Barcelona i dalje vodi na tabeli sa devet bodova, dva više od Cityja. Treća je Borussija sa četiri, dva više od posljednje plasiranog Celtica.

Nešto ranije duel su odigrali nogometaši Bešiktaša i Napolija koji je završen sa 1:1.

Bešiktaš je došao u vodstvo u 79. minuti golom Ricarda Quaresme, a konačnih 1:1 postavio je Marek Hamsik u 82. minuti.

Napoli je vodeći sa sedam bodova, a bod manje ima Bešiktaš. Na trećem mjestu sa četiri boda je Benfica koja večeras od 20.45 sati dočekuje Dinamo Kijev.

Plasman u osminu finala večeras su osigurali Arsenal, PSG, Atletico Madrid i Bayern.