Kup kralja bez "kraljeva": Celta izbacila Real

Nogomet 26. jan 201700:13 > 07:28
Getty Images

Fudbaleri Reala iz Madrida okončali su učešče u četvrtfinalu španskog Kupa kralja, pošto su u revanš-meču igrali 2:2 protiv Celte. Tim iz Viga je u prvom meču slavio sa 2:1, što je bilo dovoljno za prolazak u polufinale.

Celta je do vodstva došla u 44. minutu kada je defanzivac Reala Danilo nespretno smjestio loptu u mrežu svog golmana.

Ronaldo je u 62. minutu izjednačio sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca sa 25 metara, pošto je lopta “probila” živi zid od čak pet igrača Celte.

Danski ofanzivac Danijel Vas je bio najstaloženiji u 85. minutu, kada je sa 16 metara smireno plasirao loptu za 2:1, i novu predost Celte.

Real je uspio da poravna skor u 90. minutu golom Lukasa Vaskeza glavom, poslije kornera Tonija Krosa i dodavanja Karima Benzeme, ali to nije bilo dovoljno za totalni preokret.

Real je nastavio sa neobično slabim rezultatima u posljednje vrijeme, pa će i treću godinu zaredom ostati bez trofeja u Kupu.