Brazil ubjedljiv, poraz Argentine i Urugvaja

Nogomet 29. mar 201707:10 > 08:12
Bruno Zanardo, Getty Images

Fudbaleri Brazila nakon osme uzastopnom pobjedom u južnoameričkim kvalifikacijama postali su prva reprezentacija koja je izborila plasman na Svjetsko prvenstvo 2018. u Rusiji.

Brazil je na “Corinthians areni” u Sao Paulu ubjedljivo savladao Paragvaj sa 3:0 i učvrstio se na prvoj poziciji na tabeli.

Poslije lepe akcije i duplog pasa sa Paulinhom, Coutinho je u 34. minutu udarcem sa 20-ak metara donio prednost.

U 53. minutu Neymar nije realizovao jedanaesterac, ali je napadač Barcelone nešto kasnije, poslije solo akcije i pretrčanih više od 50 metara, istina uz pomoć jednog igrača Paragvaja, duplirao vodstvo svog tima.

Konačan rezultat postavio je Marcelo u 86. minutu, a ponovo je asistent bio Paulinho.

Peru je na “Nacionalnom stadionu” u Limi poslije preokreta pobijedio Urugvaj sa 2:1.

Carlos Sanchez je u 30. minutu donio prednost gostima, Paulo Guerrero je izjednačio četiri minuta kasnije, a trijumf koji Peru ostavlja u trci za odlazak na SP obezbijedio je Edison Flores u 62. minutu.

Urugvaj, kojem je ovo bio treći uzastopni neuspjeh u kvalifikacijama, od 76. minuta igrao je bez iskuljučenog Jonathana Urretaviscayje.

Argentine je bez kažnjenog Lionela Messija doživjela poraz od domaćina Bolivije. Golove za Boliviju postigli su Juan Carlos Arce u 31. i Marcelo Moreno u 52. minutu.

Na Mundijal iz južnoameričkih kvalifikacija četiri tima ide direktno, a peti ide u plej-of.