Euro U17: Kadetska reprezentacija BiH izgubila i od Irske

Nogomet 07. maj 201719:02 > 19:05
Anadolija

Kadetska fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je danas u Kostreni od reprezentacije Irske sa 2:1 u drugoj utakmici grupne faze U17 Evropskog prvenstva koje se održava u Hrvatskoj.

Ovo je drugi poraz izabranika Sakiba Malkočevića, nakon što su u prvoj utakmici grupe C ubjedljivo poraženi od reprezentacije Njemačke rezultatom 5:0.

Irci su u vodstvo došli već u sedmoj minuti susreta pogotkom Rowana Raochea sa ivice kaznenog prostora. Nakon pet minuta reprezentacija BiH je remizirala, a strijelac bh. kadetskog tima bio je Nemanja Vještica kome je asistirao Milan Savić.

U 29. minuti susreta Irci su ponovo poveli nakon što je gol s bijele tačke postigao Adam Uche Idah.

Prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 2:1. Kadetska reprezentacija je u ostatku meča imala dvije prilike za izjednačenje, ali je rezultat ostao nepromijenjen u korist irskog tima.

U posljednjem kolu bh. selekcija će 10. maja igrati protiv trećeplasirane Srbije, a utakmica je na programu od 12 sati.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mrežaTwitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.