Dobrodošli u Realovu eru

Nogomet 16. aug 201722:53 > 17. aug 2017 04:40
REUTERS/Juan Medina

Fudbaleri Real Madrida nastavili su da osvajaju trofeje pošto su slavili i u drugom meču španskog Superkupa.

Dvostruki uzastopni šampion Evrope i osvajač Primere savladao je najvećeg rivala kod kuće sa 2:0 i tako je osvojio već drugi trofej u sezoni sa ukupnih 5:1 poslije trijumfa od 3:1 na Camp Nou.

Zidane je napravio nekoliko promjena, nije bilo Balea i Isca, nije bilo ni suspendovanog Ronalda, ali to nije smetalo Realu da odigra još jedan sjajan duel.

Od samog starta Real je napao ranjenog rivala i u potpunosti ga je nadigrao. Katalonci, koji su na ovom meču igrali u atipičnoj formaciji 3-5-2, odigrali su znatno bolje u drugom poluvremenu, ali je to bilo premalo pa će navijači sigurno nastaviti rat protiv uprave kluba.

Real je osvojio jubilarni 10. Superkup Španije.

Tok meča mogli ste da pratite uz Sportklub:

Real je krenuo nadahnuto. Već u drugom minutu je Modrić imao šansu, a onda je Marco Asensio postigao fenomenalan gol u četvrtom minutu pošto je udarcem sa 25 metara savladao Ter Stegena.

Barcelona je djelovala nemoćno, pa su se redale prilike pred golom Katalonaca.

U 25. minutu Asensio je imao još jednu odličnu šansu, ali nije na vrijeme šutirao, a osam minuta kasnije i Vasquez je bio u velikoj prilici.

U 39. minutu je bilo 2:0. Marcelo je pronašao Benzemu koji je lagano prihvatio loptu i smjestio je u mrežu.

U drugom poluvremenu vidjeli smo drugu sliku. Barcelona je zaigrala mnogo bolje i imala je nekoliko velikih prilika.

Messi je u 53. minutu pogodio prečku, četiri minuta kasnije Suarez je imao veliku priliku, a Urugvajac je u 71. minutu pogodio i stativu.

Uz rezultat i promašene prilike, dodatni problem za Barcelonu je bila povreda koljena Luisa Suareza koji je odigrao do kraja utakmice, ali je bilo očigledno da postoji povreda.

Real je do kraja u laganom ritmu sačuvao prednost i osvojio je još jedan trofej.

Real nadigrao Barcu u svim segmentima

Treba istaći da je u srijedu Real na Santiago Bernabeu prekinuo dvije neugodne tradicije kada je riječ o susretima protiv ljutog rivala.

“Kraljevi” su po prvi put u posljednjih 40 mečeva “El Clasica” imali veći posjed od Barce. Real je često slavio ali je uvijek imao manji posjed. Posljednji put kada su Madriđani bili bolji u “omiljenom” segmentu igre svoga rivala bilo je to u sezoni 2003/04 kada su slavili na Nou Campu sa 2:1.

– Real je prekino Barcin niz od 24 meča u kojima je postizala pogodak protiv prvaka Evrope. Prije 11 godina Barca je posljednji put propustili priliku da zabije gol Madriđanima.

I još nešto

– Zidane se trofejom Superkupa izjednačio sa Guardiolom kada je postotak uspješnosti. Oba trenera su osvojili 7 od mogućih 9 trofeja.

– Također, popularni Zizou se izjednačio sa legendarnim Del Bosquejem i sada njih dvojica dijele treću poziciju po broju trofeja kada je riječ o  trenerima najvećeg kluba na svijetu. Ispred su Molowny i Munoz.

– Real je u nizu od 68 mečeva na kojima je postizao barem jedan gol što je apsolutni rekord kada je riječ o najjačim evropskim ligama. “Kraljevima” fali 6 utakmica kako bi izjednačili svjetski rekord (74), koji drži Peleov Santos.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mrežaTwitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.