Omladinci Želje napravili historijski rezultat u Ligi prvaka

Nogomet 18. okt 201722:05 > 22:08
ScSport.ba

Željezničar je u uzvratu prve kvalifikacione utakmice UEFA Lige prvaka za omladince dočekao Ludogorets, a meč je završen sa 3:2 u korist domaćih.

Željezničar je prvo poluvrijeme odmah otvorio prilikom, međutim, nakon centaršuta Žerića, sudija je dosudio offside, te je propala prilika za Plave.

Nije se mnogo čekalo na novo uzbuđenje, već u 3. minutu semafor na Grbavici je pokazivao rezultat 1:0. Žerić je pokušao, međutim Naumov brani njegov udarac, ali na odbijenu loptu natrčava Dacić i trese mrežu gsotiju.

Gosti su brzo stigli do izjednačenja, nakon jednog naivnog prekršaja, slobodnjak je izveo Klimentov, a Dujmović slabo reaguje, te je u 5. minutu na semaforu stajalo 1:1.

Nakon primljenog pogotka Plavi su furiozno krenuli prema naprijed, pa su se tako pred golom Naumova redale prilike Žerića, Mujarića, Mujagića i Hajdarevića, međutim nije bilo sreće u realizaciji te se na odmor otišlo sa 1:1.

Vrijedi istaći da su Joldićevi momci zaista igrali fenomenalno, te da akcije koje su izvodili Žerić i družina se rijetko viđaju u seniorskom domaćem takmičenju, BHT Premijer ligi.

U drugom poluvremenu Željezničar je krenuo ofanzivno, te su preko Velića imali odličnu priliku da povećaju vodstvo, ali lopta je pogodila Mujagića i umjesto u gol, odbila se van šesnaesterca.

Mujagić se u 56. minutu iskupio, te je na fenomenalnu asitenciju sa lijeve strane odlično reagovao i matirao Naumova.

Tri minuta poslije pogotka, u šansi se našao Hajdarević, ali njegov udarac glavom prolazi pored lijeve stative gola Ludogoretsa. Munut poslije Mujagić je odlično šutirao, ali lopta prolazi tik iznad gola.

Plavi su se sredinom poluvremena povukli, a kazna je stigla u 70. minutu, kada zaboravljeni Milkov matira Naumova za novo poravnanje na Grbavici.

Željezničar je nakon primljenog pogotka, ponovo počeo napadati, ali konkretne prilike za promjenu rezultata nije bilo.

Međutim, u 90. minutu odlična akcija Plavih, a nakon gužve u šesnaestercu Hajdarević pogađa za pobjedu i historijski prolazak Željezničara u narednu fazu ovog takmičenja.

Željo je ovom pobjedom ispisao historiju bh. omladinskog fudbala i postao prva ekipa koja je prošla u drugu fazu kvalifikacionih utakmica UEFA Lige prvaka za omladince, prenosi SCSport.ba.