Švedska iznenadila "Azzurre"

Nogomet 10. nov 201722:48 > 22:50
Reuters/Kai Pfaffenbach

U prvom dvoboju dodatnih europskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018 u Solni švedski nogometaši su slavili protiv Italije s 1-0.

Šveđani su uspjeli doći kod do minimalne pobjede pa četverostrukog svjetskog prvaka Italiju čeka teška zadaća u ponedjeljak u uzvratu u Milanu.

Prvo poluvrijeme utakmice u Solni ponudilo je oprezan nogomet, pa je prvi udarac u okvir vrata uopće uputio Talijan Candreva tek u 48. minuti utakmice. Talijani su više napadali u drugom dijelu, no prva je ipak zabila Švedska. U 60. minuti udarac Jakoba Johanssona odbio se od Danielea De Rossija, a lopta je prevarila Gianluigia Buffona i ušla u mrežu.  Matteo Darmian je u 71. minuti pogodio vratnicu, a dokraja je čvrsta švedska obrana izdržala sve talijanske nalete. Bila je ovo i prva pobjeda nad Italijom nakon 1998. godine.