Remi Juventusa i Cesene, Đurić savladao Buffona

Nogomet 15. feb 201522:37 > 22:52
REUTERS/Stefano Rellandini

U posljednjem susretu 23. kola talijanskog nogometnog prvenstva lider Juventus je na gostovanju kod Cesene odigrao 2-2 i ponovno ima sedam bodova prednosti pred drugoplasiranom Romom.

Torinska ‘Stara dama’ je mogla i do pobjede, no Arturo Vidal je u 83. minuti promašio kazneni udarac. Golove za Cesenu zabili su Milan Đurić (17) i Franco Brienza (70), dok su strijelci za Juve bili Alvaro Morata (27) i Claudio Marchisio (33). Juventus nije uspio iskoristiti kiks Rome koja je na Olimpicu odigrala 0-0 protiv Parme.

Inter je u Bergamu deklasirao Atalantu 4-1 uz sjajnu predstavu Xherdana Shaqirija i Fredyja Guarina. Prvi je zabio gol i upisao asistenciju, dok je drugi bio dvostruki strijelac. Gol za milanski sastav zabio je i Rodrigo Palacio (72), dok je pogodak za Atalantu postigao Max Moralez (28). Za Inter su nastupila dvojica hrvatskih reprezentativaca Marcelo Brozović i Mateo Kovačić. Brozović je igrao do 82. minute, a Kovačić je ušao u igru u 69. minuti.

Lazio je u Udinama pobijedio Udinese 1-0 golom Antonia Candreve iz jedanaesterca u 23. minuti. Stipe Perica i Igor Bubnjić nisu nastupili za Udinese.

Torino i Cagliari su odigrali 1-1, a za goste je do 65. minute igrao Duje Čop.

U ‘ljepotici’ kola Genoa je deklasirala Veronu 5-2, a Ivan Martić nije nastupio za goste.

Na ljestvici vodi Juventus sa 54 boda, Roma je druga sa 47 bodova, a treću poziciju drži Napoli sa 42 boda. Posljednja tri mjesta koja vode u niži rang natjecanja zauzimaju Cagliari (20), Cesena (16) i Parma (10).

REZULTATI:

Cesena – Juventus 2-2 (Đurić 17, Brienza 70 / Morata 27, Marchisio 33)

Chievo – Sampdoria 2-1 (Izco 2, Meggiorini 39 / Muriel 90+1)

Roma – Parma 0-0

Atalanta – Inter 1-4 (Moralez 28 / Shaqiri 3-11m, Guarin 37, 63 Palacio 72)

Genoa – Verona 5-2 (Agostini 10-ag, Niang 12, 30, Bertolacci 65, Perotti 86 / Toni 20, 57

Torino – Cagliari 1-1 (El Kaddouri 35 / Donsah 34)

Udinese – Lazio 0-1 (Candreva 23-11m)

Milan – Empoli 1-1 (Destro 40 / Maccarone 68)